🏫 Qoʻqon universiteti vakillarining Ispaniyadagi tashrifi davom etmoqda!
Avvalroq, Qo'qon universitei vakillari Ispaniya Qirolligida o'zaro almashinuv dasturi haftaligida ishtirok etishayotgani haqida xabar bergan edik.
photo_2025-03-03_16-33-39.jpg
Ayni paytda Qoʻqon universiteti professor-oʻqituvchilari CPIFP Los Enlacesda "Ta'lim tizimida asosiy metodlarning samaraliligini kamayishi va ularning o'rniga yangi metodlarni qo'llash" mavzusida amaliy-seminar treningda ishtirok etishdi. Dastlab, nazariy jihatdan ta'lim tizimidagi yangi o'qitish metodlari bilan tanishildi.
Shuningdek Italiya universitetlaridan kelgan vakillar jamoasi bilan birgalikda Al Jafaria qasriga tashrif buyurildi. Italiya oliy ta'lim muassasasi vakillari bilan Qo'qon universiteti bilan hamkorlik qilish masalalari muhokama qilindi.

🏫 Представители Кокандского университета продолжают свой визит в Испании!
Ранее мы сообщали о том, что представители Кокандского университета участвуют в недельной программе обмена в Королевстве Испания.
photo_2025-03-03_16-33-39.jpg
В настоящее время преподаватели Кокандского университета приняли участие в практическом семинаре-тренинге в CPIFP Los Enlaces на тему «Снижение эффективности основных методов в системе образования и внедрение новых методик». Сначала участники ознакомились с новыми методами обучения с теоретической точки зрения.
Кроме того, совместно с делегацией представителей итальянских университетов была организована экскурсия в замок Аль-Хаферия. Также были обсуждены вопросы сотрудничества между Кокандским университетом и высшими учебными заведениями Италии.