Buyuk mutafakkir va donishmand Alisher Navoiy 584 yoshda!
9-fevral – Alisher tug‘ilgan kun. Bu – Sharqda xuddi Nizomiy, Mavlono Rumiy, hazrat Abdurahmon Jomiyga o‘xshab va betimsol bir daho ko‘z ochgan qutlug‘ kun. Eng xosiyatli kun.
Ibrohim Haqqul
photo_2025-02-10_19-41-40.jpg
Ayni paytda Alisher Navoiy tavalludi munosabati bilan Navoiy viloyatida “Alisher Navoiy va Sharq Renessansi” mavzusidagi IV xalqaro simpoziumining ochlish marosimi bo’lib o’tmoqda!
photo_2025-02-10_19-41-29.jpg
Ushbu anjumanda Qo’qon universitetining Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo’yicha prorektori Zeboxon Qobilova  va bir guruh olimlarimiz ham ishtirok etmoqda.

Великому мыслителю и мудрецу Алишеру Навои – 584 года!
9 февраля — день рождения Алишера. Это благословенный день на Востоке, когда родился такой несравненный гений, как Низами, Мевлана Руми и Хазрат Абдурахман Джами. Самый особенный день.
Ибрагим Хаккул
photo_2025-02-10_19-41-40.jpg
В настоящее время в Навоийской области проходит торжественная церемония открытия IV Международного симпозиума на тему «Алишер Навои и Восточное Возрождение», посвященная дню рождения Алишера Навои!
photo_2025-02-10_19-41-29.jpg
В конференции также принимают участие проректор по научной работе и инновациям Кокандского университета Зебоксон Кабилова и группа наших ученых.