Qo‘qon Universitetida ta'lim tizimida kadrlar tayyorlash sifatini yanada oshirish, modernizatsiyalash va takomillashtirishga qaratilgan rivojlantirish dasturlari amalga oshirmiloqda. Universitet jamoasi Britaniya Kengashi tomonidan tashkil etilgan “Change Academy” dasturida faol ishtirok etmoqda. OO‘MTV tomonidan qo‘llab-quvvatlangan ushbu loyihada Britaniya Kengashi, Advance HE mutaxassislari va O‘zbekistonning o‘n ikkita oliy o‘quv yurtlari jamoasi hamkorlik qilyapti.
9-11-noyabr kunlari o‘tkazilgan onlayn seminar-treningda iqtisodiyot, biznes, ta'limni boshqarish va rivojlantirish, o‘quv jarayonlarida talabalarning faolligini oshirish va bitiruvchilarni ish bilan ta'minlash masalalariga e'tibor qaratildi. Global muammolarga jamoaviy tarzda SWOT hamda PESTLE tahlil usuli orqali yechim topildi.
Loyiha a'zolari “Talabalarning bandligini taminlash” mavzusidagi onlayn treningda o‘z taqdimotlari bilan muvaffaqiyatli ishtirok etishdi.

Команда Кокандского университета активно участвует в программе Change Academy Британского Совета.
Кокандский университет реализует программы развития, направленные на дальнейшее совершенствование, модернизацию и повышение качества подготовки кадров в системе образования. Команда университета активно участвует в программе Change Academy, организованной Британским Советом. В проекте, поддерживаемом OOMTV, участвуют Британский совет, эксперты Advance HE и команда из двенадцати узбекских университетов.
Онлайн-семинар-тренинг, который прошел 9-11 ноября, был посвящен экономике, бизнесу, управлению и развитию образования, повышению участия студентов в учебном процессе, трудоустройству выпускников. Глобальные проблемы решались коллективно с использованием методов SWOT- и PESTLE-анализа.
Участники проекта успешно приняли участие в онлайн-тренинге «Студенческое трудоустройство» со своими презентациями.