Direktor va guruh sardorlari uchrashuvi davom etadi
Qo‘qon universiteti Ta’lim fakulteti guruh yetakchilari bilan ochiq muloqot bo‘lib o‘tdi. Uchrashuvda talabalarning tashabbuskorlik darajasini oshirish, ularning ma’naviy va intellektual rivojlanishini qo‘llab-quvvatlash hamda jamoadagi yetakchilik qobiliyatlarini shakllantirish masalalari muhokama qilindi.
👥 Samimiy va erkin suhbat davomida talabalar o‘zlarini qiziqtirgan savollar bilan murojaat qilishdi, dolzarb muammolar bo‘yicha fikr almashishdi. Universitet direktori G‘afurjon Zaxidov talabalarni fidoyilik, bilim va izlanishga undab, ularning tashabbuslarini har tomonlama qo‘llab-quvvatlashini ta’kidladi.
✨ Bunday uchrashuvlar yetakchi talabalar uchun nafaqat foydali tajriba va bilim maydoni, balki motivatsiya va ilhom manbai hamdir. Endi uchrashuvlar muntazam ravishda o‘tkazilib, universitet hayotida ijobiy o‘zgarishlar qilishga xizmat qiladi.

Встреча директора с лидерами групп продолжается
В Кокандском университете состоялась открытая дискуссия с лидерами групп факультета образования. Во время встречи обсуждались вопросы повышения инициативности студентов, их духовного и интеллектуального развития, а также формирования лидерских качеств в коллективе.
👥 В теплой и открытой беседе студенты задавали интересующие их вопросы, обменивались мнениями по актуальным проблемам. Директор университета Гафуржон Захидов подчеркнул, что поддержка инициатив, преданность делу, стремление к знаниям и научным изысканиям являются важными качествами, которые помогут студентам в их профессиональном росте.
✨ Подобные встречи становятся не только площадкой для обмена опытом и знаниями, но и источником мотивации и вдохновения для студентов. Теперь такие собрания будут проходить регулярно, способствуя позитивным изменениям в жизни университета.