Turkiy Kengash Bosh kotibiga Qo‘qon universitetining tuhfasi topshirildi
V Assambleyada ilm-fan ravnaqi yo‘lida muhim takliflar ilgari surildi. Xususan, “O‘rxun almashinuv dasturi" va bu bo‘yicha baholash Dasturini ishlab chiqish yuzasidan ko‘riladigan chora-tadbirlar xususida so‘z bordi. Turkiy universitetlar ittifoqi faoliyatida O‘zbekiston, Turkmaniston va Vengriya universitetlarining ishtirokini kengaytirish va Talabalar kengashi faoliyati muhokama qilindi.
Shuningdek, 2021-2022 yillar uchun Yo'l xaritasini tayyorlash, 2021-2023 yillar uchun Universitetlar Kengashi raisini tayinlash kabi qator dolzarb masalalar yuzasidan muhokamalar bo‘lib o‘tdi va qarorlar qabul qilindi.
Qo‘qon universiteti rektori Sherzod Mustafakulov Turkiy Kengash bosh kotibi Bag‘dod Amriyevga Turkiy tilli davlatlar Turizm masalalari bo‘yicha vazirlarining Qo‘qon universitetiga tashrifi jarayonidan tayyorlangan fotoalbom tuhfa qildi.

Генсек Турецкого Совета получил подарок от Кокандского университета
V Ассамблея выдвинула важные предложения по развитию науки. В частности, речь шла об «Орхонской программе обмена» и мерах, которые необходимо предпринять для разработки программы оценки в этой связи.
Также был обсужден ряд актуальных вопросов и приняты решения, такие как подготовка Дорожной карты на 2021-2022 годы и назначение Председателя Совета университета на 2021-2023 годы.
Ректор Кокандского университета Шерзод Мустафакулов вручил генеральному секретарю Тюркского совета Багдаду Амриеву фотоальбом визита министров туризма тюркоязычных стран в Кокандский университет.