Rossiyaning yetakchi pedagogika universiteti bilan hamkorlik memorandumi imzolandi
Qoʻqon universiteti va A.I.Gersen nomidagi Rossiya davlat pedagogika universiteti vakillari – Barchenko S.A., Mereshkin D.E. va Yepifansev S.V. lar oʻrtasida navbatdagi muzokara boʻlib oʻtdi. Uchrashuvda har ikki oliygoh manfaatlarini koʻzda tutuvchi maqsadlar va takliflar oʻrtaga tashlandi.
Bundan tashqari, pedagogik ta'lim sifatini ta'minlash, yangi bilim va malakalarni shakllantiruvchi resurslarni birlashtirish, talabalar va professor-o‘qituvchilar uchun stajirovka tashkil etish va ilg‘or ta'lim amaliyotlarida muvofiqlikka erishish kabi masalalar xususida fikr almashildi.
Yakunda Qoʻqon universiteti va A.I.Gersen nomidagi Rossiya davlat pedagogika universiteti oʻrtasida hamkorlik memorandumi imzolandi.

Подписан меморандум о сотрудничестве с ведущим педагогическим университетом России
Представители Университета Кокан и Российского государственного педагогического университета имени А.И. Герсена - С.А. Барченко, Д.Е. и Епифанцев С.В. Очередные переговоры состоялись между На встрече были обсуждены цели и предложения, отвечающие интересам обоих университетов.
Кроме того, состоялся обмен мнениями по таким вопросам, как обеспечение качества педагогического образования, объединение ресурсов, формирующих новые знания и навыки, организация стажировок студентов и преподавателей, достижение системности в передовых образовательных практиках.
В итоге был подписан меморандум о сотрудничестве между Коканским университетом и Российским государственным педагогическим университетом имени А.И. Герсена.