"Маqsad qo'yish va unga erishish yo'llari" mavzusida seminar-trening boʻlib oʻtdi
Qoʻqon universiteti talabalari uchun "Yuksalish" liderlar akademiyasi loyihalari rahbari, "Kelajak bunyodkori" medali sohibi Muhammadali Eshonqulov hamda Ta'lim fakulteti, pedagogika-psixologiya kafedrasi o'qituvchisi, amaliy psixolog Ashurova Gulruxonlar hamkorligida ajoyib seminar-trening boʻlib oʻtdi.
Seminar-trening ma'ruzachilar tomonidan talabalik davrida to‘g‘ri va samarali maqsad qo‘yish, vaqtni toʻgʻri boshqarish, oʻqish, ish va shaxsiy hayotni muvozanatda saqlash, motivatsiya va o‘z-o‘zini rivojlantirish usullari kabi mavzularga e'tibor qaratildi.
Shuningdek, talabalar uchun foydali psixologik treninglar olib borilib, ularning shaxsiy rivojlanishi toʻgʻri koʻrsatmalar berib oʻtildi.

Проведен семинар-тренинг на тему «Постановка цели и пути ее достижения».
Для студентов Университета Коканд был проведен отличный семинар-тренинг совместно с руководителем проектов академии лидерства «Юксалиш», обладателем медали «Строитель будущего» Мухаммадали Эшанкуловым и преподавателем факультета Образование, педагогико-психологический факультет, практический психолог Ашурова Гулруханлар.
Преподаватели семинаров-тренингов сосредоточили внимание на таких темах, как постановка правильных и эффективных целей, правильное управление временем, учеба, поддержание баланса между работой и личной жизнью, методы мотивации и саморазвития в студенческий период.
Также для студентов были проведены полезные психологические тренинги и даны соответствующие инструкции по их личностному развитию.