Xorijlik fan doktori Qoʻqon universitetining talabalariga saboq beradi!
Ispaniyaning Salamanca universitetining fan doktori Dr.María de los Ángeles Pérez Sánchez bugun Qoʻqon universiteti bilan yaqindan tanishdi.
Chet ellik olima Qoʻqon universiteti direktori Gʻafurjon Zaxidov bilan uchrashdi va Turizm majmuasi hamda universitet muzeyida boʻldi.
Ma'lumot uchun, xorijlik olima bir yarim yil davomida turizm va mehmondoʻstlik yoʻnalishi talabalariga dars oʻtish bilan birga, universitet professor-oʻqituvchilari bilan hamkorlikda loyihalarni tayyorlash, ilmiy ishlar olib borish, xorijiy jurnallarda maqolalar chop etish kabi masalalar bilan shugʻullanadi.

Иностранный доктор наук будет преподавать студентам Кокандского университета!
Доктор наук Мария де лос Анхелес Перес Санчес из Университета Саламанки, Испания, сегодня поближе познакомилась с Кокандским университетом.
Зарубежный ученый встретился с директором Кокандского университета Гафурджоном Захидовым, посетил Туристический комплекс и музей университета.
Для информации, в течение полутора лет иностранный ученый будет обучать студентов в сфере туризма и гостеприимства, а также сотрудничать с профессорско-преподавательским составом и преподавателями вузов по таким вопросам, как подготовка проектов, проведение научных работ, публикация статей в зарубежных изданиях. журналы.