Qo‘qon shahrida mart oyi - matematika fani oyligi etib belgilandi
Qo‘qon shahar hokimligining faollar zalida sektorlar rahbarlari, mahallalar va ta’lim tizimi vakillari ishtirokida yoshlar ta’lim-tarbiyasi samaradorligini oshirishga bag‘ishlangan yig‘ilish o‘tkazildi.
IMG_20230302_163003_354.jpg
IMG_20230302_163002_711.jpg
Yig‘ilishda shahar hokimi Marufjon Usmonov va Qo‘qon universiteti rektori Gʻafurjon Zaxidovlar tomonidan mart oyini matematika fani oyligi sifatida o‘tkazish taklifi ilgari surildi. Oylik doirasida maktablarda ikki bosqichda olimpiada tashkil etish, har bir maktabdagi barcha sinflarning ushbu fanga layoqatli o‘quvchilarini kashf etish va g‘oliblarni munosib rag‘batlantirish xususida so‘z bordi.
Shuningdek, Qo‘qon shahridagi ta’lim muassasalarida aprel oyi ingliz tili va kitobxonlik, may oyi esa fizika va informatika oyiligi sifatida belgilab olindi.

В городе Коканд март был объявлен месяцем математики.
В зале актива администрации города Кокан состоялось собрание, посвященное повышению эффективности воспитания молодежи, с участием руководителей секторов, микрорайонов и представителей системы образования.
На встрече хоким города Маруфжон Усманов и ректор Кокандского университета Гафуржон Захидов выдвинули предложение провести март месяцем математики. В рамках месячника речь шла об организации олимпиады в школах в два этапа, выявлении талантливых учеников всех классов в каждой школе и надлежащем поощрении победителей.
Также апрель был объявлен месяцем английского языка и чтения, а май месяцем физики и информатики в учебных заведениях Кокана.