Universitetimiz ma'ruzachilari - harbiy qismda
Qo‘qon universitetining Talabalarga xizmat ko‘rsatish departamenti va Marketing va PR departamenti tashabbusi bilan shahrimizdagi harbiy qismlardan birida harbiylarning oila azolari uchun ma'naviy-ma'rifiy tadbir tashkil etildi.
Uchrashuvda Talabalarga xizmat ko‘rsatish departamenti boshlig‘i Rustamjon Matmusayev va Ta'lim kafedrasi o‘qituvchisi, psixolog-konsultant Faxriddin Xamidullayevlar o‘z ma'ruzalarida harbiy oilalarda sog‘lom muhit barqarorligini ta'minlash, ularning jamiyatdagi ijtimoiy faolligini oshirishga e'tibor qaratdilar.
Shuningdek, harbiylarning ayollari va farzandlariga universitetimizda yaratilgan shart-sharoitlar, mavjud yo‘nalishlar, sirtdan o‘qish imkoniyatlari targ‘ib qilinib, oliy ta'limga jalb etildi. Ko‘pchilik ishtirokchilar oliy ta'limga oid savollariga javoblar olib, o‘qish istagini bildirdilar.

Преподаватели нашего университета проходят военную службу
По инициативе Департамента обслуживания студентов и Департамента маркетинга и PR Университета Кокан было организовано духовно-просветительское мероприятие для членов семей военнослужащих одной из воинских частей нашего города.
На встрече начальник отдела по работе со студентами Рустамжон Матмусаев и преподаватель управления образования, психолог-консультант Фахриддин Хамидуллаев в своих лекциях ставили целью обеспечить стабильность здоровой среды в семьях военнослужащих и повысить их социальная активность в обществе, на которую обращали внимание.
Также женщинам и детям военных способствовали созданные в нашем вузе условия, доступные направления, возможности дистанционного обучения и привлекали к высшему образованию. Многие участники получили ответы на свои вопросы о высшем образовании и выразили желание учиться.