“Matematika hamma aniq fanlarga asos. Bu fanni yaxshi bilgan bola aqlli, keng tafakkurli bo‘lib o‘sadi, istalgan sohada muvaffaqiyatli ishlab ketadi”.
Shavkat Mirziyoyev
Qo‘qon universitetida Finlyandiyaning SkillGrower kompaniyasi,
O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Ta’lim sifatini nazorat qilish davlat inspeksiyasi, O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasining V.I.Romanovskiy nomidagi Matematika instituti va shahar prokuraturasi
bilan hamkorlikda “Yosh avlodning matematik bilim va ko‘nikmalarini ta’lim platformalari va sun’iy intellekt (AI) texnologiyalari orqali rivojlantirish istiqbollari” mavzusida vebinar-trening tashkil etildi.

Было организовано веб -подготовка, посвященная перспективам улучшения математических знаний о молодом поколении
«Математика является основой для всех конкретных предметов. Ребенок, который хорошо знает эту науку, станет умной, широкой медитацией, успешно работает в любой области ».
Shavkat mirziyoyev
Финляндия в области Skillgrover Company в Университете Коканда,
Государственная инспекция по контролю качества образования Республики Узбекистан, в сотрудничестве с В.И.Реовским Академией наук о Республике Узбекистан,
«Образовательные платформы и искусственный интеллект математических знаний и навыков молодого поколения». Организованные по «перспективам развития через ИИ) были организованы технологии.