Iqbol Mirzo - talabalarimiz davrasida
Bugun universitetimizda filologiya fanlari bo‘yicha falsafa doktori, xalqimizning sevimli shoiri Iqbol Mirzoning talabalar bilan uchrashuvi bo‘lib o‘tdi.
Ijodiy kechada shoir hayotining unutilmas onlari, bolalik damlariga to‘xtaldi. Adabiyotga kirib kelishida turtki bo‘lgan ota-onasi, shoir Charxiy va birinchi o‘qituvchisi kabi ustozlarini yodga olib, ular haqidagi ibratli xotiralarini so‘zlab berdi.
Adabiy anjumanda she'riyat ixlosmandlari shoirning yangi ijod namunalaridan bahramand bo‘ldilar. Ayniqsa, yosh shoir va shoiralar undan qimmatli tavsiyalar oldilar.
Savol-javob va hazil-mutoyibaga boy, ham she’riy, ham musiqiy, esda qolarli tarzda o‘tgan uchrashuvda Iqbol Mirzo talaba-yoshlarga ulkan muvaffaqiyatlar tiladi.

Икбал Мирза среди наших учеников
Сегодня в нашем университете состоялась встреча со студентами Икбала Мирзы, любимого поэта нашего народа, доктора философии по филологическим наукам.
Творческий вечер был посвящен незабываемым моментам жизни поэта и его детства. Он вспомнил своих родителей, поэта Чархи, и своего первого учителя, подтолкнувшего его к занятиям литературой, и поделился своими поучительными воспоминаниями о них.
photo_2023-04-24_16-08-54.jpg
На литературной конференции любители поэзии порадовались новым творениям поэта. Особенно молодые поэты получали от него ценные рекомендации.
photo_2023-04-24_16-09-18.jpg
Икбал Мирза пожелал студентам больших успехов на встрече, которая была полна вопросов и ответов, а также шуток, как поэтических, так и музыкальных.