Qo‘qon yoshlari ezgu maqsad atrofida birlashdilar!
Referendum arafasida respublikamiz bo‘ylab, jumladan Qo‘qon shahrida ham targ‘ibot tadbirlari o‘tkazilmoqda.
www.kokanduni.uz
Xususan, bugun Qo‘qon musiqali drama teatri oldi maydonida estrada yulduzlari, sportchilar, rasmiy doiralar vakillari, o‘quvchi va talaba-yoshlar ishtirokida "Konstitutsiya meniki, seniki, bizniki! Konstitutsiya o‘zimizniki" shiori ostida targ‘ibot tadbiri o‘tkazildi va katta konsert dasturi namoyish etildi. Unda, ayniqsa Qo‘qon universiteti rahbariyati, ustozlar va talabalar faol qatnashdilar.
Taniqli boshlovchi-suxandonlar, O‘zbekiston va Qoraqalpog‘iston xalq artisti, el suygan mashhur san'atkor Yulduz Usmonova va boshqa estrada xonandalarining tashrifi barchani xushnud qildi. Yoshlar yoqimli qo‘shiqlarini san'atkorlarga jo‘r bo‘lib kuyladilar.
O‘zbekiston xalq shoiri, "Shuhrat" medali va "Fidokorona xizmatlari uchun" ordeni sohibi Iqbol Mirzo ham yoshlarimiz tomonidan katta xursanchilik bilan kutib olindi.
Tadbirda so‘z olganlar yoshlarni yurtimiz kelajagiga daxldor jarayonlarda befarq bo‘lmaslikka, referendumda faol fuqarolik pozitsiyasini namoyon etishga undovchi murojaatlar qildilar.
Bayramona kechgan tadbirda yoshlarimiz qo‘llarida "Seniki", "Meniki", "Bizniki", "Konstitutsiya — o‘zimizniki" yozuvlari tushirilgan rang-barang plakatlar bilan bu siyosiy jarayonlarga xayrixoh ekanliklarini bildirdilar. Ayniqsa, bayram maydoni tepasida O‘zbekiston Davlat bayrog‘i bilan aylanib uchgan vertolyot barchaga o‘zgacha g‘urur-ifyixor bag‘ishladi.
Ma’lumot o‘rnida, referendum 30 aprelda o‘tkazilishi belgilangan. Muddatidan oldin ovoz berish 19−26 aprel kunlari bo‘lib o‘tadi.

Кокандская молодежь объединилась вокруг хорошего дела!
Накануне референдума по всей нашей республике, в том числе в городе Кокан, проходят агитационные мероприятия.
www.kokanduni.uz
В частности, сегодня на площади перед Музыкально-драматическим театром «Кокан» прошла агитационная акция под лозунгом «Конституция моя, твоя, наша! Конституция наша» с участием звезд эстрады, спортсменов, представителей официальных кругов, школьников и студентов, была представлена ​​грандиозная концертная программа. Активное участие в нем приняли руководство, преподаватели и студенты Кокандского университета.
Приезд известных ведущих-певцов, народной артистки Узбекистана и Каракалпакстана, популярной артистки Юлдуз Усмановой и других эстрадных исполнителей порадовал всех. Под аккомпанемент артистов молодые люди спели свои замечательные песни.
Народный поэт Узбекистана, кавалер медали Славы и ордена «Бескорыстные заслуги» Икбал Мирзо был встречен нашей молодежью с большой радостью.
Выступавшие на мероприятии призвали молодежь не быть равнодушными к процессам, связанным с будущим нашей страны, проявить на референдуме активную гражданскую позицию.
На праздничном мероприятии наша молодежь выразила поддержку этим политическим процессам красочными плакатами с надписями «Ваша», «Моя», «Наша», «Конституция – наша». Особенно пролетел вертолет над праздничной площадью с флагом Узбекистана, что вызвало у всех особое чувство гордости.