Orziqulov Xusnidin To‘lqin o‘g‘lining dissertatsiya ishi himoyasi boʻlib oʻtdi
Orziqulov Xusnidin To‘lqin o‘g‘li “Bo‘lajak boshlang‘ich sinf o‘qituvchilarining tarbiyaviy faoliyatga doir kompetentlikni rivojlantirish metodikasi” mavzusidagi 13.00.02 – Ta’lim va tarbiya nazariyasi va metodikasi ixtisosligida pedagogika fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun yozgan dissertatsiyasini Nizomiy nomidagi Toshkent davlat pedagogika universiteti huzuridagi DSc.03/30.01.2020.Ped.26.01 raqamli Ilmiy kengashning 2024-yil 3-dekabrda muvaffaqiyatli himoya qildi.
Qo'qon universiteti jamoasi Orziqulov Xusniddin Toʻlqin oʻgʻlini ushbu yuksak marra bilan tabriklaydi.
Ma'lumot uchun, tadqiqotchiga Taʼlim kafedrasi professori Qoʻchqarova Feruza Maxammatqosimovna ilmiy rahbarlik qilgan.

Состаялась защита дессертации Орзикулова Хусниддина Тулкин угли
Орзикулов Хуснидин Тулкин угли защитил диссертацию на тему “Методика развития компетентности в воспитательной деятельности будущих учителей начальных классов” в области педагогических наук по специальности 13.00.02 – Теория и методика образования и воспитания. Диссертация была успешно защищена 3 декабря 2024 года на Учёном совете Ташкентского государственного педагогического университета имени Низами, зарегистрированным под номером DSc.03/30.01.2020.Ped.26.01.
Коллектив Кокандского университета поздравляет Орзикулова Хуснидина Тулкин огли с успешной защитой и желает дальнейших достижений в научной деятельности.
Для информации: научным  руководителем  исследователя является профессор кафедры “Образования” Кучкарова Феруза Махамматкосимовна.