Turkiy tilli davlatlar hamkorlik kengashi Turizm masalalari bo‘yicha vazirlarining VI yig‘ilishiga bag‘ishlangan nufuzli anjuman mehmonlarining Qo‘qon universitetiga tashrifi bo‘lib o‘tdi
photo1677061116.jpg
Mehmonlar Xo‘qandi latifning azaliy mehmondo‘stlik an’analari asosida ehtirom bilan kutib olindilar.
photo1677061116 (1).jpg
Universitet maydonida turkiy davlatlarning milliy kiyimlari, kuy-qo‘shiq va raqslari namoyishi yuqori martabali mehmonlarni mamnun etdi.
photo1677061116 (7).jpg
Tashrif davomida nufuzli mehmonlar universitetda yaratilgan shart-sharoitlar bilan yaqindan tanishtirildilar.
photo1677061116 (5).jpg
Qo‘qon universitetida turkiy tilli davlatlarning buyuk adiblari nomlari aks etgan “Tafakkur gulshani” monumentiga asos qo‘yildi.
photo1677061116 (8).jpg
Qo‘qon shahrida, xususan Qo‘qon universitetida 24 iyun kuni o‘tkazilgan ushbu muhim tarixiy anjuman munosabati bilan kelajak avlodlar uchun maxsus noma tayyorlanib, turkiy davlatlar vazirlari tomonidan imzolandi.

Кокандский университет посетили гости престижной конференции, посвященной 6-му заседанию министров по делам туризма Совета сотрудничества тюркоязычных стран.
Гостей встретили с уважением, основанным на вековых традициях гостеприимства Хоканди Латифа.
Высоких гостей порадовало выступление на университетской площади национальных костюмов, песен и танцев тюркских стран.
В ходе визита высокие гости были подробно ознакомлены с условиями, созданными в университете.
В Коканском университете заложен фундамент памятника «Тафаккур гульшан» с именами великих писателей тюркоязычных стран.
В связи с этой важной исторической конференцией, состоявшейся 24 июня в городе Коканде, в частности в Кокандском университете, было подготовлено специальное письмо для будущих поколений, подписанное министрами тюркских государств.