Qoʻqon universiteti vakillari Ispaniyada!
Ayni paytda Qo'qon universitetining Xalqaro turizm va iqtisodiyot kafedrasi mudiri Hamidjon Rasulov hamda Xalqaro hamkorlik departamenti boshligʻi Ulugʻbek Mamadaliyevlar Erasmus+ ICM loyihasi bo'yicha Ispaniya Qirolligining Aragona viloyati, Zaragoza shahrida joylashgan CPIFP Los Enlacesda o'zaro almashinuv dasturi haftaligida ishtirok etishmoqda.
Dastlab, ular CPIFP Los Enlacesning departamentlari faoliyati va talabalar uchun o'quv jarayonlari tashkil etish bo'yicha mahorat darslarida ishtirok etishdi.
Shuningdek, kun davomida CPIFP Los Enlacesning mas'ullari bilan boʻlgan uchrashuvlarda joriy yilning 6-11 aprel kunlarida IT, ingliz tili, savdo va logistika yoʻnalishlari boʻyicha ispaniyalik mutaxassislarning Qoʻqon universitetiga tashrif buyurishiga doir muzokaralar boʻlib oʻtdi.
Bundan tashqari, yangi 2025-2026-oʻquv yilida CPIFP Los Enlaces bilan hamkorlikda professor-o'qituvchilarining oʻzaro almashinuv dasturi bo'yicha tashrif buyurishiga kelishib olindi.

Представители Кокандского университета в Испании!
В настоящее время заведующий кафедрой международного туризма и экономики Кокандского университета Хамиджон Расулов и глава департамента международного сотрудничества Улугбек Мамадалиев принимают участие в недельной программе обмена в рамках проекта Erasmus+ ICM в Королевстве Испания, в автономном сообществе Арагон, городе Сарагоса, на базе CPIFP Los Enlaces.
В ходе программы они приняли участие в мастер-классах, посвященных организации учебного процесса для студентов и деятельности различных департаментов CPIFP Los Enlaces.
Кроме того, в рамках встреч с представителями CPIFP Los Enlaces были проведены переговоры о визите испанских специалистов в Кокандский университет с 6 по 11 апреля 2024 года по направлениям информационных технологий, английского языка, торговли и логистики.
Также была достигнута договоренность о реализации программы обмена преподавателями между двумя учебными заведениями в 2025–2026 учебном году.