Maktablar psixologlari uchun seminar-trening tashkil etildi
Qo‘qon universiteti o‘quvchi-yoshlarning oliy ta'lim bilan qamrov darajasini oshirishda shahardagi umumta'lim maktablari bilan keng hamkorlikni yo‘lga qo‘ygan.
photo_2023-02-26_11-10-26.jpg
photo_2023-02-26_11-10-03.jpg
Universitetimizda o‘quvchilar o‘rtasida ijtimoiy-ma'naviy muhit barqarorligini ta'minlash, ular orasida oliy ta'limning ahamiyatini keng targ‘ib qilish maqsadida 41 ta maktab psixologlari ishtirokida seminar-trening o‘tkazildi.
photo_2023-02-26_11-10-18.jpg
photo_2023-02-26_11-10-23.jpg
Treningda oliy toifali psixolog Shirin Mustafayeva va universitetimiz o‘qituvchisi, psixolog-konsultant Faxriddin Xamidullayev tomonidan seminar o‘tkazildi. Tajribali psixologlar o‘quvchilar iqtidorini aniqlash, ularda aniq maqsad va o‘ziga ishonch hissini shaklantirishda maktablar psixologlarining o‘rnini oshirishga qaratilgan ma'ruzalar qildilar.

Организован семинар-тренинг для школьных психологов
Университет Кокан наладил широкое сотрудничество с общеобразовательными школами города для повышения уровня охвата студентов и молодежи высшим образованием.
photo_2023-02-26_11-10-26.jpg
photo_2023-02-26_11-10-03.jpg
В целях обеспечения стабильности социальной и духовной среды среди студентов, широкое продвижение среди них значимости высшего образования был проведен семинар-тренинг с участием 41 школьного психолога.
photo_2023-02-26_11-10-18.jpg
photo_2023-02-26_11-10-23.jpg
В рамках тренинга был проведен семинар Ширин Мустафаевой, психологом высокого класса, и Фахриддином Хамидуллаевым, преподавателем нашего университета, психологом-консультантом. Опытные психологи читали лекции, направленные на повышение роли школьных психологов в выявлении талантов учащихся, формировании у них целеустремленности и уверенности в себе.