Qo‘qon universitetida startap loyihalar tanlovi boʻlib oʻtdi!
Tanlovni Qo‘qon universitetining Akademik ishlar bo‘yicha prorektori Jamoliddin Kambarov ochib berdi va barcha ishtirokchilarga loyihalar taqdimotida omad tiladi.
tadbir davomida talabalarning muvaffaqiyat sari qadam qoʻyishlari, innovatsion qobiliyatlarini namoyish etish va yangi tajribalar orttirishi maqsadida oʻtkazilayotgan tadbirda Qoʻqon universiteti, Toshkent Xalqaro Universiteti va Qoʻqon universiteti Andijon filiali talabalari tomonidan taqdimotlar oʻtkazildi.
Loyiha taqdimotchilariga mas'ullar tomonidan ularni amaliyotga tatbiq etish, ishlab chiqarishga yoʻnaltirish boʻyicha tavsiyalar berildi va yakunda gʻoliblar munosib taqdirlandi.

В Кокандском университете прошел конкурс стартап-проектов!
Конкурс открыл проректор по учебной работе Кокандского университета Джамолиддин Камбаров, который пожелал всем участникам удачи в представлении своих проектов.
В ходе мероприятия, которое проводилось с целью помочь студентам сделать шаги к успеху, продемонстрировать свои инновационные способности и получить новый опыт, с докладами выступили студенты Кокандского университета, Ташкентского международного университета и Андижанского филиала Кокандского университета.
Авторам проектов были даны рекомендации от лиц, ответственных за их реализацию на практике и направление в производство, а в конце победители были награждены надлежащим образом.