Masofaviy ta'lim shakli talabalari uchun unutilmas festival boʻlib oʻtdi
Bugun Qoʻqon universitetining hovlisi talabalar bilan gavjum boʻldi. Masofaviy ta'lim shaklining boshlangʻich ta'lim, maktabgacha ta'lim va psixologiya yoʻnalishi talabalari oʻzlarining ijodiy qobiliyatlarini yuzaga chiqarishdi.
Mazkur festivalda talabalar milliy kiyimlarda an'anaviy qadriyatlarimizni aks ettirib, oʻzlarining tasviriy san'at koʻrgazmalarini, turli viloyatlardagi milliy taom va pishiriqlarni tayyorlab namoyish etishdi.
Shuningdek, har bir guruh bir jamoa boʻlib osh chempionatida ham faol qatnashishdi.
Albatta, bunday koʻngilochar tadbirlarni muntazam oʻtkazilishi talabalarni ahl-inoq boʻlishida, milliy an'analarimizni qadrlashida muhim ahamiyat kasb etadi.

Незабываемый фестиваль для студентов дистанционной формы обучения
Сегодня территория Кокандского университета переполнена студентами. Учащиеся дистанционной формы обучения направления начального образования, дошкольного образования и психологии раскрыли свои творческие способности
На этом фестивале студенты в национальных костюмах продемонстрировали традиционные ценности разных регионов, представив выставки изобразительного искусства, национальную кухню и выпечку.
Каждая группа активно участвовала в чемпионате по приготовлению плова в составе команды.
Регулярное проведение таких развлекательных мероприятий будет иметь важное значение для воспитания студентов в духе и уважении к нашим национальным традициям.