photo_2023-05-05_18-37-05.jpg
Yoshlar ishlari agentligi tomonidan har bir viloyat kengashlari huzurida tashkil etilgan "Qizlar ovozi" klubi koordinatorligiga saylovlar bo‘lib o‘tyapti. Bugun Qo‘qon universitetida lider xotin-qizlar ishtirokida saylov uyushqoqlik bilan o‘tkazildi.
Tadbirda, ayniqsa universitetning faol talabalari keng jamoatchilik uchun ahamiyatli loyihalari bilan ishtirok etdilar. Saylovda ovozga qo‘yish yo‘li bilan eng munosiblarni tanlashga e'tibor qaratildi.
Xorijiy til va adabiyoti: ingliz tili yo‘nalishi talabasi Firdavsxon G‘aniboyeva Qo‘qon shahrida klubning Bandlik va tadbirkorlik yo‘nalishi, Boshlang‘ich ta'lim yo‘nalishi talabasi Madinabonu Husanova Sport va salomatlik yo‘nalishi bo‘yicha koordinator etib saylandilar.
photo_2023-05-05_18-37-02.jpg
Bu lider talabalarimiz kelgusida xotin-qizlarning ijtimoiy-siyosiy hayotdagi faolligini yangi bosqichga ko‘tarish, jamiyatda ularning mavqeini oshirish yo‘lida faoliyat olib boradilar.
photo_2023-05-05_18-37-03.jpg
Shuningdek, Xorijiy til va adabiyoti: ingliz tili yo‘nalishi talabasi Sevinch Ortiqboyeva “Eng yaxshi loyiha” nominatsiyasi bo‘yicha g‘oliblikni qo‘lga kiritdi. Barcha g‘oliblar esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandilar.

Наши ученицы были избраны координаторами клуба «Девичий голос»
Проходят выборы координатора клуба «Голос девушек», организованного Агентством по делам молодежи при областных советах. Сегодня в Коканском университете были организованы выборы с участием женщин-лидеров.
Активные студенты университета приняли участие в мероприятии с важными для широкой общественности проектами. На выборах уделялось внимание выбору наиболее достойных голосованием.
Иностранный язык и литература: Фирдавсхан Ганибоева, студентка английского языка, является координатором отдела занятости и предпринимательства клуба, а Мадинабону Хусанова, студентка отделения начального образования, является координатором отдела спорта и здоровья клуба. в городе Кокан были избраны.
В дальнейшем эти ведущие наши ученицы будут работать над тем, чтобы поднять на новый уровень активность женщин в общественно-политической жизни, повысить их статус в обществе.
Также в номинации «Лучший проект» победила Севинч Ортикбоева, студентка факультета иностранных языков и литературы: английский язык. Все победители были награждены памятными подарками.