Qo‘qon shahrida o‘quvchi-yoshlar orasida ijtimoiy-ma'naviy muhit barqarorligini ta'minlash, oliy ta'lim bilan qamrov darajasini oshirish maqsadida shahar hokimligi va shahar prokuraturasi, umumta'lim maktablari va oliy ta'lim muassasasi hamkorligi kengaytirilmoqda. Qo‘qon universiteti ushbu maqsadlarni amalga oshirishda bog‘lovchi ko‘prik vazifasini o‘tayapti.
photo_2023-02-27_14-22-01.jpg
photo_2023-02-27_14-22-07.jpg
Universitetimizda Qo‘qon shahar hokimi Ma'rufjon Usmonov, shahar prokurori Ulug‘bek Hamdamov, tajribali trener-ma'ruzachilarimiz ishtirokida maktablar direktorlarining o‘rinbosarlari uchun seminar-trening tashkil etildi.
photo_2023-02-27_14-22-13.jpg
Treningda yoshlar bilan ishlashda psixologik usullardan foydalanish, oliy ta'lim va zamonaviy kasblarga qiziqtirish, bugungi o‘quvchi ertangi talaba nuqtai nazaridan, ularning ta'lim-tarbiyasiga hozirdanoq yuqori darajada yondashish masalalariga e'tibor qaratildi. Ma'ruzachilar inson resurslarini qadrlash, avvalo maktablar jamoalari o‘rtasida sog‘lom muhitni ta'minlash orqali ta'lim sifat-samaradorligini oshirish borasida zarur tavsiyalar berdilar.

В центре внимания стабильность социально-духовной среды молодежи
В целях обеспечения стабильности социально-духовной среды учащейся молодежи города Коканда, повышения уровня охвата высшим образованием расширяется сотрудничество администрации города с прокуратурой города, общеобразовательными школами и высшими учебными заведениями. . Коканский университет выступает связующим мостом в реализации этих целей.
В нашем университете был организован семинар-тренинг для заместителей директоров школ с участием хокима Кокана Маруфжона Усманова, прокурора города Улугбека Хамдамова и наших опытных тренеров-спикеров.
В обучении обращалось внимание на использование психологических методов в работе с молодежью, интерес к высшему образованию и современным профессиям, высокоуровневый подход к их обучению с точки зрения сегодняшнего студента и завтрашнего студента. Спикеры дали необходимые рекомендации по повышению качества образования, ценя человеческие ресурсы, в первую очередь, за счет обеспечения здоровой среды школьных сообществ.