Qo‘qon universitetida "Ma'rifat ulashib" loyihasi doirasida adiblar bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Ushbu loyiha Qo‘qon universiteti, O‘zbekiston davlat san'at va madaniyat instituti Farg‘ona mintaqaviy filiali va O‘zbekiston yozuvchilar uyushmasi hamkorligida tashkil etildi.
Uchrashuvda adiblar milliy g‘oyani keng targ‘ib qilish, ma'naviy-ma'rifiy ishlar samaradorligini oshirish, jamiyatda adabiyot va kitobxonlikni yanada rivojlantirishni ta'kidlab, talabalarga o‘z ijod namunalaridan o‘qib berishdi.
Shuningdek, talabalar tomonidan aytilgan ifodali she'rlar, talabalar ijrosidagi Usmon Azimning "Kunduzsiz kechalar" asari asosidagi Choʻlponning achchiq tadqiriga oid sahnaviy koʻrinish barcha ijodiy uchrashuv ishtirokchilariga manzur boʻldi.

В Канадском университете прошла встреча с писателями в рамках проекта "Делимся просвещением"
Данный проект был организован Кокандским университетом в сотрудничестве с Ферганским региональным филиалом Государственного института искусств и культуры Узбекистана и Союзом писателей Узбекистана.
На встрече писатели подчеркнули необходимость продвижения национальной идеи, повышения эффективности духовно-просветительской работы, а также дальнейшее развитие литературы и чтение книг в обществе. В конце встречи, писатели познакомили участников мероприятия с некоторыми произведениями из своего творчества.
Выразительно прочитанные стихи студентов, и сценическая интерпретация произведения Усмона Азима "Kunduzsiz kechalar", посвящённая жизни Абдулхамида Чулпона, понравились всем участникам творческой  встречи.