O‘sh texnologiyalar universiteti delegatsiyasining tashrifi bo‘lib o‘tdi
O‘shTU (Qirg‘iziston Respublikasi) rektori, texnika fanlari doktori, professor Janbolot Tursunbayev boshchiligidagi delegatsiya a'zolari universitetimizda talabalar uchun yaratilgan shart-sharoitlar bilan yaqindan tanishdilar.
photo_2023-04-20_11-29-08.jpg
60 yillik tajribaga ega, muhandislik va texnologiyalar bo‘yicha ixtisoslashgan bu ilg‘or universitet vakillari oliygohimizdagi imkoniyatlar haqida ijobiy fikrlar bildirdilar.
photo_2023-04-20_11-28-02.jpg
O‘zaro muzokaralarda akademik faoliyat, ilm-fan va ishlab chiqarish integratsiyasi, mehnat bozori talablaridan kelib chiqqan holda malakali mutaxassislar tayyorlash borasidagi tajribalar almashildi.
photo_2023-04-20_11-27-54.jpg
Anglashuv memorandumi imzolanib, o‘qituvchi va talabalar almashish, qo‘shma dasturlar va ilmiy tadqiqotlarni amalga oshirish bo‘yicha kelishuvga erishildi. Departamentlararo hamkorlik yo‘lga qo‘yildi.

Визит делегации Ошского технологического университета
Члены делегации во главе с ректором ОшТУ (Кыргызская Республика), доктором технических наук, профессором Жанболотом Турсунбаевым ознакомились с условиями, созданными для студентов в нашем университете.
Представители этого передового инженерно-технологического вуза с 60-летним стажем положительно отозвались о возможностях нашего вуза.
В ходе взаимных переговоров состоялся обмен опытом академической деятельности, интеграции науки и производства, подготовки квалифицированных специалистов исходя из требований рынка труда.
Подписан меморандум о взаимопонимании и достигнута договоренность об обмене преподавателями и студентами, реализации совместных программ и научных исследований. Налажено межведомственное взаимодействие.